Samoživitelka, která si ve Francii plní dětský sen a nebojí se mířit ke hvězdám

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Dělá mi skutečně radost, když mi moji posluchači napíšou nějakou zprávu nebo třeba komentář na našich sociálních sítích a webu businessleaders.cz. Někdy mi posluchači a vlastně i čtenáři webu píšou jen krátký komentář, případně svůj pohled na téma, o kterém jsem zrovna mluvil. Většinou mi posluchači děkují a píšou, že jim mé podcasty pomáhají, přinášejí nějaké uvědomění do života nebo i inspiraci. Jednu z velmi inspirativních zpráv mi poslala posluchačka Kateřina. Její zpráva na mě udělala velký dojem, je v ní silný jak její příběh, tak její myšlenky i pohled na život a úspěch obecně. Věřím, že její slova by mohla být inspirací pro spoustu mých posluchačů, a proto bych se o ni, s Kateřininým svolením, podělil.

„Chtěla bych Vám moc poděkovat za vaše podcasty!! Tento díl s názvem ‚Jsou znalosti nejdůležitějším aspektem našeho úspěchu?‘ jsem si užila, jako by mi ho seslal vesmír. Žiji v Chamonix Mont Blanc, jsem svobodná a pyšná mamka pětiapůlletého kluka a vracím se ke kořenům své původní profese.

Dlouhá léta jsem pracovala v pohostinství, protože to byla ta nejjednodušší cesta k vydělání peněz a naučení se jazyka (jazyků). Je tomu rok, co jsem šéfům, ze kterých se stali přátelé, oznámila, že končím, že nemůžu sedět zadkem na dvou židlích a na jaře ukončuji smlouvu servírky/barmanky. Maturitu z pozemního stavitelství ze SPŠ stavební J. Gočára v Praze mi francouzské úřady uznaly. 

Tou dobou jsem už zase studovala, dálkově návrhy interiérů. Ve francouzštině. Jazyk, který pro mě byl, při mém příjezdu na dovolenou v roce 2010, tak srozumitelný jako mapa španělské vesnice. Rozhodla jsem se, že budu navrhovat interiéry, To, co jsem chtěla dělat už od 8 let.

Že pomůžu lidem bydlet zdravě, hezky a útulně. Že jim budu pomáhat a podporovat je ve výstavbě pasivních domů. Já se prostě rozhodla! 

Představuji si každý den, jak jsem úspěšná, respektovaná, žádaná, jakou mám svobodu a jsem obklopena jen úžasnými a inspirativními lidmi. Peníze a pracovní nabídky jsou zajímavé, skvěle finančně ohodnocené a každá mi přináší další klienty. V září jsem byla na měsíc a půl na stáži u jednoho váženého architekta, prošla jsem dvěma školeními. Moji klienti jsou Francouzi, Finové, Švédi, Angličané… 

Vše se plní, vše se plní na základě mých snů a toho, jak jsem si vše naplánovala.

Ke každému snu musí být plán a pocit z dosaženého vítězství, jinak jde o halucinaci.

Mojí velkou oporou je moje milovaná sestřička, která ve mě věří jako nikdo z mé rodiny a z Čech. Ta mi také opakuje: ‚Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se než mířit na kopu hovínek a spadnout do ní.‘ A to mě povzbuzuje: ‚Think big!‘

Nikdy dříve, nikdy, jsem si nepředstavovala, kam až budu schopna dojít. 

Ponižování, odsouvání, psychické vydírání, dopady na tvrdé dno… Tohle všechno a ještě víc jsem ustála, poučila se a použila k zocelení. 

Připadám si jako strom, kterému s každou bouřkou a s každým vichrem zesilují kořeny, takže může růst stále výš a být více košatější, tedy úrodnější.

Dnes už vím, že každý sen a cíl musím prožít, musím procítit ještě dříve, než se vyplní.

To proto, aby se mohl vyplnit. Sním dnem i nocí, jsem nadšená a vážně i vděčná za tadytu pseudo-pandemii,  protože mně osobně umožnila najít čas pro sebe a syna, zvolnit, ujasnit si priority, cestu, kterou chci jít, a hlavně proč chci touto cestou jít. Vše má svůj čas a každá nová věc potřebuje místo nějaké staré věci, která už neslouží…

Přála bych všem, aby se našli, aby v sebe věřili, i když je od toho ostatní zrazují.

Úspěch není někde venku, ale je v nás samých. Jen musíme najít kuráž ho objevit. :)“

Konec citace Kateřinina dopisu. Jak na vás působila její zpráva a její příběh? Dokázali byste si představit odjet do neznámé země, bez naprosté znalosti jazyka, a začít si tam takto plnit svůj sen? Věřím, že mnoho lidí by našlo spoustu výmluv, proč to nejde, proč by takhle vycestovat nemohli. Příběh Kateřiny je ale jedním z dalších důkazů toho, že pokud člověk opravdu po něčem touží a dokáže uvěřit, že je možné touhu proměnit ve skutečnost, tak rázem nic není nemožné. Kateřina od 8 let měla sen o tom, kým by se chtěla stát, co by chtěla dělat, a měla to štěstí, že dokázala svůj sen změnit ve skutečnost. 

Při čtení mě napadla spousta otázek, a proto jsem na Kateřinin e-mail reagoval prakticky obratem, abych jí jednak poděkoval, a především abych se jí zeptal, zda by byla ochotná přijmout pozvání do mého podcastu a v krátkém rozhovoru nám říct o sobě trochu víc. 

Pokud tedy i vás zajímá, jaká byla cesta Kateřiny za jejím snem, jak se ocitla zrovna ve Francii, kde sebrala odvahu udělat první krok a nemít strach z budoucnosti, pusťte si i zítra další podcast Myšlením na vrchol, jehož hostem bude právě Kateřina, která pozvání do podcastu přijala. Ve zprávě mimo jiné píše, že si prošla nelehkým obdobím. Bylo toto období tím bodem zlomu, díky kterému změnila svůj život a začala si plnit své sny? I na to bych se jí rád zeptal. Jestli vás to tedy zajímá, pusťte si Myšlením na vrchol zase zítra, a pokud posloucháte podcasty zpětně, můžete se rozhovor rovnou vrhnout.

V závěru měla Kateřina jedno přání. Napsala, že by si přála, aby si všichni věřili, i když je od toho někteří lidé odrazují, a probudili tu touhu, která dřímá někde uvnitř každého z nás. A já bych se rád k tomuto přání přidal a jen doufám, že vám k tomu třeba i trochu pomáhám svými podcasty. Jestli ano, budu určitě rád, když mi napíšete třeba podobnou zprávu, jakou mi poslala Kateřina. Předem vám za všechny zprávy děkuji, každá z nich mi udělá úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder