Češi vyvíjejí unikátní technologie na bázi AI. Získávají talenty z celého světa

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Umělá inteligence může vylepšit logistický systém, sehrát za vás šachovou partii nebo doporučit výběr seriálu na Netflixu. Tím to ale zdaleka nekončí. AI je pouze zastřešující pojem pro celou řadu technologií. „Běžný člověk nicméně většinou netuší, jak se takové systémy vyvíjejí nebo co všechno už dokážou,“ říká Ondřej Vaněk, spoluzakladatel společnosti Blindspot Solutions.

Ryze český technologický start-up založil roku 2014 spolu s dalšími dvěma společníky po letech výzkumů na ČVUT. Staví pro klienty pokročilá softwarová řešení založená na nejnovějších poznatcích v umělé inteligenci, strojovém učení a matematické optimalizaci. Pojem blindspot v názvu firmy přitom reprezentuje „slepá místa“ ve využití těchto technologií, která se tým české společnosti snaží vlastními řešeními „vyplnit“.

Za jeden ze svých největších úspěchů považují zakladatelé to, že se jim podařilo do týmu získat řadu expertů, kteří jim dali přednost před kariérou v technologických gigantech, jakými jsou společnost Google nebo korporace sídlící v Silicon Valley, americkém technologickém ráji. „Přáli bychom si být silným atraktorem talentů ve střední Evropě, který umožní těm nejnadanějším odborníkům na umělou inteligenci plně rozvíjet svůj talent v Čechách a neodcházet do zahraničí,“ říká spoluzakladatel Ondřej Vaněk.

Blindspot Solutions za čtyři roky své existence zrealizovala desítky projektů. Firma podporuje jak start-upy, tak zavedené korporace v České republice i v zahraničí. Spolupracuje například s německou společností TÜV SÜD, americkým start-upem Avata Intelligence, českými Social Bakers či britskou společností DUCO nebo italskými DF Labs.

Co všechno dokáže umělá inteligence a jak se vlastně vyvíjí neuronová síť jejích technologií? Dozvíte se v dalším dílu podcastu Business Leaders s Danem Tržilem:

Kde všude můžete naše podcasty poslouchat, zjistíte na: https://www.businessleaders.cz/podcast. Přímo v panelu přehrávače si pak můžete danou epizodu také stáhnout ve formátu MP3.

Barbora Sirová