E08: „Jsme nejrychlejší a zároveň nejlevnější pražská restaurace na kolech,“ říká Janoušek z Ordru

Provoz Ordru, dnes jedné z nejúspěšnějších, nejrychlejších a zároveň nejlevnějších služeb na rozvoz jídla v Praze, přistál roku 2017 nečekaně na stůl teprve šestdvacetiletému Petrovi Janouškovi, manažerovi společnosti Olive Food, která start-up koupila od původních majitelů. Teď vede Petr nejen rozvážkovou službu, ale také veškeré cateringové aktivity mateřské společnosti. Za čtyři měsíce od převzetí Ordru se mu přitom podařilo dostat jej ze záporných čísel do kladných. Na otázku, jak se nazývá jeho firemní pozice, odpovídá: „Nevím, jsem prostě ten člověk, co to tady řídí“.

Ordr založila před šesti lety úspěšná karlínská technologická společnost STRV spolu s majitelem expresní kurýrní služby Messenger. Krátce po vzniku dosáhl jejich start-up obratu přes osm milionů korun, problém ovšem byl, že zároveň skončil v téměř půlmilionové ztrátě.

Ajťáci z STRV zkrátka došli k poznání, že řídit podnik v oblasti gastronomických služeb vyžaduje trochu víc než jen vyvinout supermoderní aplikaci. Ordr, který zprvu považovali spíš za technologický projekt, je brzy přerostl a tehdejší majitelé ho proto prodali obchodnímu partnerovi, izraelské firmě Olive Food. Ta sídlí také v Karlíně, spadá pod ní síť několika restaurací a kaváren v okolí pražských kancelářských center a v té době byla jediná, kdo Ordru dodával hotová jídla.

V tomto rozhovoru podcastu Business Leaders zjistíte:

  • JAK vypadalo kupování Ordru od STRV a co se muselo změnit.
  • JAK se vybírají jídla na menu Ordru.
  • JAK se firmě daří platit zaměstnance za osmihodinovou směnu, když mají kantýny otevřeno jen dvě hodiny denně.
  • PROČ hrála při koupi Ordru důležitou roli také další známá pražská konkurenční služba na rozvoz jídla.

Kde ještě můžete naše podcasty poslouchat? Mrkněte na: www.businessleaders.cz/podcast