10 aplikací, které vám parádně zjednoduší pracovní život

Myšlenkové mapy vytvoříte pomocí „apky“ IMindMap.

Kdo by si nechtěl usnadnit práci? Tady je hned deset možností, které vám s tím mohou pomoci:

1. Evidujte pracovní čas

Čas jsou peníze a měřit si dobu strávenou nad určitým úkolem není vhodné jen v případě, kdy klientům fakturujete odpracovaný čas, ale také tehdy, když chcete vědět, kolik pracovního času čemu věnujete a zda je to efektivní. S evidováním pracovního času vám pomůže aplikace Toggl.

2. Utřiďte si myšlenky

Aplikace IMindMap zorganizuje vaše myšlenky pomocí intuitivních myšlenkových map, které mohou vylepšit a zefektivnit způsob, jak uvažujete, vstřebáváte informace, plánujete, nebo cokoli vytváříte či prezentujete.

3. Sjednoťte adresář kontaktů

Nástroj Gist umožňuje správu všech kontaktů na jednom místě a jejich efektivních synchronizaci z e-mailu, telefonu, sociálních sítí a dalších zdrojů. Díky tomu vás může upozornit například na změnu čísla důležitého obchodního partnera.

4. Mějte zprávy po ruce

Neobejdete se bez každodenních zpráv ze světa, ale nemáte vždy čas číst celé články? Aplikace Quartz Brief vám jednotlivé aktuality stručně, ale výstižně shrne do jediné zprávy, a to pouze na vaše vlastní vyžádání. Jen na vás pak záleží také to, zda si vystačíte s přehledem ve formě textovky, nebo ji rozkliknete, a tím se dostanete na web Quartz, kde si zprávu můžete přečíst v plném znění.

Zprávy jako na zavolanou s aplikací Quartz Brief

5. Čtěte on-line i v metru

Známá aplikace Pocket má v době, kdy jste on-line, možnost uložit jakoukoli webovou stránku nebo video. Tento obsah si pak můžete bez problémů přehrát a procházet i v místech bez připojení. Můžete si tak třeba v metru pročíst články z oblíbeného internetového magazínu.

6. Připojte se na počítač v mobilu

Snadný vzdálený přístup k počítači (nebo počítačům) z mobilu umožňuje nástroj Vzdálená plocha Chrome. Potřebujete mít jen nainstalovaný Chrome prohlížeč a jeho příslušné rozšíření. Pokud potřebujete rychle provést nějaký úkol, nebo se dostat k datům, je to ideální řešení.

7. Spravujte rychleji sociální sítě

Hootsuite je platforma pro hromadnou správu účtů různých sociálních sítí – v jednom přehledu umožňuje zobrazit příspěvky z Twitteru, Facebooku, Instagramu a dalších. Sledovat lze přitom domovský feed, seznamy uživatelů nebo se zaměřit na hashtagy či klíčová slova. Hootsuite ale především umožňuje hromadné plánování příspěvků.

Aplikace Hootsuite pro správu sociálních sítí

8. Najděte nejvýhodnější letenky

Pokud sháníte letenky do konkrétní destinace, doporučujeme využít aplikaci Hopper. Ta používá kombinaci historických údajů a aktuálních nabídek letenek, díky kterým pak vytváří vlastní kalendář, v němž najdete nejvýhodnější období a časy pro cesty do konkrétní destinace.

9. Mějte navigaci pro off-line

Aplikace Maps.me pro změnu nabízí mapy celého světa bez připojení k internetu. Můžete skrze ni plánovat, kam se podíváte, zjistit, co se kde nachází, nebo nástroj využít k off-line navigaci, fungující ve standardních režimech (auto, chůze, MHD, kolo a UBER).

10. Řiďte práci efektivně

Dnes již velmi populární webová a mobilní aplikace pro řízení spolupráce v týmech se jmenuje Asana. Umožňuje spravovat projekty, zapisovat postupy a obecně si udělat přehled o tom, co se ve vaší firmě děje. Můžete v ní řídit a sledovat zakázky, CRM, zákaznický servis nebo uchazeče o zaměstnání. A nové funkce prý brzy přibudou.