5 dovedností, které rozhodují o úspěchu, ale nezvládne je každý

4) Připustit chybu

Neuznat chybu je dětinské a kontraproduktivní. A přece – kolik lidí v našem okolí to umí?

Nepřiznat chybu je projev slabosti a neochoty na sobě pracovat. Je to problém nafouknutého ega, které je ve skutečnosti tak křehké a bázlivé.

Přiznat chybu není nic příjemného. Je to ale prospěšné. Chybu můžeme odstranit jedině tehdy, když ji napravíme. A napravit chybu můžeme jedině tehdy, když ji připustíme. Schopnost přijmout chybu a za tuto cenu se neustále zlepšovat patří mezi hlavní charakterové rysy úspěšných. Naopak schovávání a zatajování chyb, ba dokonce házení viny na druhé je typický charakterový rys neúspěšných. Je to kontraproduktivní zvyk, který nic dobrého nepřináší.

Pamatujme, že ego do úspěšného podnikání nepatří. Pokud chceme něco dokázat, neobejdeme se bez objektivního vnímání reality – umět se na sebe dívat i cizíma očima.

5) Investovat své zdroje do nejistého podniku

Tohle známe skoro všichni. Investujeme svůj čas, úsilí, peníze i další zdroje do nějaké příležitosti, přestože nemáme stoprocentní záruku, že se to vyplatí. Vzrušení z toho, zda investice za to stojí, a odvaha udělat přiměřeně riskantní krok jsou testem naší vůle, vášně a víry.

Nebylo by to tak těžké, kdybychom nežili ve světě, kde se učíme orientovat a rozhodovat podle relativních jistot. Paradoxní je, že mnohé, co se jako jistota tváří, vůbec jisté není. Nic jako stoprocentní jistota neexistuje, až na jednu. Skoro se zdá, že to slovo – jistota – si lidé vytvořili, aby ze svého přemýšlení vytěsnili smrt.

Ve skutečnosti stoprocentní jistotu nemáme žádnou jinou, nikdy a nikde. Mnozí zaměstnanci vystřízlivěli v období poslední finanční krize. Během několika měsíců zkrachovalo několik společností, včetně gigantických, které vládly majetkem v hodnotě stovek miliard dolarů. Jejich zaměstnanci taky říkali, že mají jistotu. Až do chvíle, kdy ji ztratili.

To má ale svou výhodu. Jistotami se můžeme přestat zabývat. Jistoty jsou velmi relativní. Proto nemějme primární strach z velkých rozhodnutí.

Sečteno, podtrženo

Mnoho lidí výsledky úspěšných podceňuje. „To bych dokázal taky, kdybych jen trochu chtěl.“ Zkusme to však jako oni. Překvapí nás, kolik dřiny a sebeobětování průměrný úspěch stojí.

Oni to zvládli. I kdekdo další by to zvládnout mohl, ale nezvládne to. A my už víme proč.

Co dělat, abychom byli úspěšní? Inspirace, doporučení i know-how úspěšných lidí najdete v magazínu Business Leaders.

Několik starších vydání ještě zbývá k dispozici zde.

© Petr Casanova