Mladá podnikatelka sklízí úspěchy s vařeným jídlem pro psy

Jak vypadal začátek vašeho podnikání? Co všechno to obnášelo?

Musím říct, že to bylo poměrně velké sousto. Přestože jsem na začátku měla štěstí a poměrně rychle našla společníky – investory, další kroky vyžadovaly velké úsilí. Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli pro vlastní provozovnu, bylo potřeba najít vhodný prostor a upravit jej tak, aby bylo možné jej schválit jako výrobnu krmiv pro psy. Souběžně s budováním provozovny (kuchyně) jsme vyvíjeli vlastní produkt – vařenou stravu v podobě, jak ji vidíte teď. Tehdy jsem oslovila paní doktorku Štercovou z VFÚ v Brně jako předního odborníka v oboru výživy zvířat, aby nám pomohla s návrhem receptury. Následně se mi podařilo najít dobrý kolektiv lidí, který mi pomohl dotáhnout firmu tam, kde je teď.

Jaké byly reakce okolí? Zrazoval Vás někdo od Vašeho záměru?

Musím říct, že jsem dost dlouho neřekla o svém záměru nikomu. Po delší době až pár přátelům. Myslím si, že rodiče se to dozvěděli v době, kdy o mě vyšel první rozhovor. Nechtěla jsem, aby mě někdo negativně ovlivnil, a také věřím tomu, že lidé svojí nepřejícností mohou ovlivnit, co se stane…

Vystudovala jste obchodní akademii a VŠE. Přestože se tomuto oboru nevěnujete, pomohlo Vám nějak Vaše vzdělání v podnikání?

Myslím, že mi pomohla zejména vysoká škola. Dala mi širší rozhled, naučila lépe pracovat se zdroji a vyhledávat informace. Samozřejmě, máte trochu jiný pohled na „čísla“, ale ve finále je praxe stejně jiná a byznys plán tvoříte na základě vlastního uvážení, nikoliv podle pouček na VŠE.

Krmivo pro psy je poměrně specifická záležitost. Jak jste se dozvěděla vše, co je potřeba pro nutričně vyvážené psí krmivo?

Vzhledem k tomu, že jsme v rodině měli již několik psů, o jejich výživě jsem něco málo věděla. Nebylo to ale na dostatečně odborné úrovni, proto jsem absolvovala pár odborných přednášek, které probíhaly na toto téma, četla dostupnou literaturu a k samotnému návrhu receptur jsem oslovila kapacitu v oboru, doktorku Štercovou. Myslím si, že je důležité, aby podnikatel vždy dobře rozuměl oboru, ve kterém podniká, ale část práce musí delegovat na chytřejší.

Jakým způsobem funguje výroba?

V tuto chvíli máme počet stálých klientů, pro které pravidelně vaříme. Vedle toho držíme stálou zásobu pro nové klienty. Stálé klienty zavážíme přibližně každých 14 dní, pro ty se snažíme vařit vždy čerstvou stravu s ohledem na její trvanlivost. Objednávky pak rozváží náš řidič a spoustu klientů již známe osobně.

obr.1

Kde sháníte „materiál“ pro svou výrobu? Jaká na něj máte kritéria? Podle čeho vybíráte dodavatele?

Suroviny odebíráme pouze od českých dodavatelů a v potravinářské kvalitě. Jen pro zajímavost – běžná komerční krmiva se vyrábějí z živočišného odpadu – z toho, co již není určeno pro lidskou spotřebu. My chceme vyrábět z bezpečných surovin, proto jsme zvolili kvalitu potravinářskou. Náš provoz se zároveň řídí stejnými pravidly, kterými se řídí provozy pro výrobu lidské stravy. A proto mohu bez nadsázky říci, že naše jídlo mohou bez obav sníst i lidé.

Žádá si to nějaká zvláštní opatření a povolení ze strany úřadů?

Ano, podobně jako restaurace schvalují svoje provozy, i naše kuchyně musela získat povolení. Jedná se zejména o veterinu a hygienu. Řekla bych, že pro náš provoz byla opatření ještě daleko přísnější než pro potravinářské provozy.

S jakými překážkami jste se během svého podnikání setkala?

Bylo jich mnoho, ale každá překážka je zkušenost a posune Vás dál. Myslela jsem si, že bude daleko jednodušší práce s lidmi a cesta, jakou oslovíme zákazníky.

V Česku zatím takové krmivo nikdo nenabízel; jak jste získali první zákazníky?

Začínali jsme v parku, kde jsme vlastními silami nabízeli vzorky k ochutnání. Dále jsme se účastnili různých výstav psů, oslovovali veterináře, věnovali se PR. To, jaké zákazníky máme dnes, je kombinací všeho, co jsme dosud uskutečnili.

Otočte, prosím, na další stránku.