3 otázky, které Vám pomohou na cestě k prvnímu milionu

Výzva pro mnoho podnikatelů nejsou peníze, je to svoboda. Svoboda zmapovat svou vlastní cestu, svoboda stavět to, co chcete, s lidmi, které máte rádi.“ Andrew Wilkinson

Svoboda může být na první pohled neodolatelná a úžasná. Zdá se, že nám nic a nikdo nestojí v cestě.

Svoboda má však i svou „odvrácenou stranu“. Se svobodou jde totiž ruku v ruce zodpovědnost a to už mnoho lidí neunese.

Ne že by s tím nepočítali. Jen je překvapí její tíha.

Odpovědnost sám za sebe – bez možnosti se někomu či na něco vymluvit – je pro mnoho lidí stresující a bývá častým důvodem, proč podnikání skončí neúspěchem nebo proč mnozí lidé raději nezačnou podnikat vůbec.

Jako majitel společnosti si můžete nastavit své vlastní cíle, standardy a další věci. Tady se však Vaše otázka PROČ stává naprostou nutností. Pokud totiž nemáte dostatečnou motivaci a nejste rozhodnuti na sto procent proměnit svou vizi na činy, narazíte na vlastní limity, které nebudete schopni překonat.

Pokud tyto limity překonat chcete, musíte růst. A to nebude možné bez silné motivace.

Podnikání Vám jen zřídka přinese peníze hned v prvních měsících nebo letech, takže samotný sen o penězích nestačí. Proto se tak často hovoří o tom, že podnikat jen pro peníze je špatný nápad. Pokud se Vám totiž do cesty postaví obtížně překonatelná překážka, tak si položíte otázku „Proč to vlastně dělám?“ Co bude Vaší odpovědí? Sen o penězích v té chvíli totiž stačit nebude.

Co Vás potáhne dál a zabrání smířit se s tím, co už máte?

Co od svého snu očekáváte?

Najít a realizovat své „CO“

Jakmile přijdete na svůj důvod, tedy na své „PROČ“, dalším krokem je „CO“. Pamatujete, jaký je to pocit, když ráno nemůžete ani dospat, jak se na něco těšíte? Přesně takový pocit byste měli ze svého „CO“ mít.

Měla by to být Vaše vášeň. Něco, co děláte opravdu rádi a co Vám jde.

Už znáte svoje „CO“, nebo ho teprve hledáte?

Jaké tři otázky si musíte zodpovědět, abyste co nejdříve vydělali svůj první milion?

Abyste dosáhli úspěchu a mohli co nejdříve vydělat svůj první milion, musíte najít odpověď na tři základní otázky, které se týkají Vašeho „CO“.

Pojďme se na ně podívat. Otočte, prosím, na 3. stránku.